UK Football Matches

TimeHomeDrawAwayBetting

Sunday 22nd October 2017

English Premier League Matches

13:30TV

Everton (18/5)

wwdldl

Draw (3/1)

Arsenal (11/13)

wwwwlw

16:00TV

Tottenham (5/4)

wwwwwd

Draw (45/17)

Liverpool (5/2)

lwdddw

English Championship Matches

12:00TV

Ipswich (3/1)

Draw (13/5)

Norwich (17/10)

English FA Vase Matches

15:00

Enfield Town (5/1)

Draw (4/1)

Coggeshall Town (1/3)

Monday 23rd October 2017

Northern Ireland Premiership Matches

19:45TV

Linfield (13/10)

lwwlll

Draw (28/11)

Crusaders (12/5)

wddwwl

Tuesday 24th October 2017

EFL Cup Matches

19:45

Arsenal (3/10)

wwwwlw

Draw (6/1)

Norwich (10/1)

wwdwwd

19:45

Bournemouth (8/11)

wwldlw

Draw (16/5)

Middlesbrough (9/2)

wdlddl

19:45

Bristol City (48/29)

wdwwdl

Draw (13/5)

Crystal Palace (9/5)

lwllwl

19:45

Leicester (8/15)

dwlddw

Draw (38/11)

Leeds (6/1)

dwlllw

19:45

Man City (1/8)

wwwwww

Draw (12/1)

Wolves (22/1)

wwlwww

19:45TV

Swansea (15/2)

dwllwl

Draw (18/5)

Man Utd (18/35)

wwwdwl

English League 1 Matches

19:45

Oldham (11/9)

wwwwdd

Draw (27/10)

Bury (5/2)

wlwwll

Scottish Premiership Matches

19:45

Hamilton (8/5)

llllll

Draw (5/2)

Partick (2/1)

dldllw

19:45TV

Hibernian (7/5)

dwwdll

Draw (5/2)

Hearts (39/14)

dwdlww

19:45

St Johnstone (11/10)

dlwlll

Draw (5/2)

Ross County (16/5)

dllwlw

English Conference National Matches

19:45

AFC Fylde (7/5)

ldlwdl

Draw (53/21)

Wrexham (11/5)

dwddww

19:45

Aldershot (11/8)

wdlddw

Draw (5/2)

Sutton (23/10)

lwddwd

19:45

Bromley (4/3)

wllwww

Draw (27/11)

Maidenhead Utd (23/10)

wlwldd

19:45

Chester (40/17)

llwldl

Draw (53/21)

Barrow (17/13)

dllldl

19:45

Dagenham & Redbridge (68/67)

wdwdll

Draw (11/4)

Macclesfield (37/13)

lwwwww

19:45

Dover (8/11)

wdwdwd

Draw (47/16)

Woking (21/5)

wwdwwl

19:45

Eastleigh (11/17)

ldwllw

Draw (16/5)

Solihull Moors (5/1)

ldllll

19:45

Ebbsfleet United (8/13)

dwwwlw

Draw (13/4)

Torquay (5/1)

dllwld

19:45

Guiseley (21/10)

ddlldw

Draw (53/21)

Boreham Wood (31/21)

lldwdw

19:45

Halifax (11/8)

lwlddd

Draw (34/13)

Maidstone (36/17)

wwdwld

19:45

Hartlepool (15/7)

wldwwd

Draw (34/13)

Tranmere (7/5)

dlwwdl

19:45

Leyton Orient (5/4)

ldlldl

Draw (13/5)

Gateshead (11/4)

ldddll

English Conference North Matches

19:45

Gainsborough (24/13)

lldlwd

Draw (27/10)

Telford (13/9)

wlwlww

19:45

Harrogate Town (3/7)

Draw (23/5)

Bradford PA (15/2)

English Conference South Matches

19:45

Bath City (20/11)

Draw (25/9)

Dartford (10/7)

19:45

Hampton and Richmond (17/10)

Draw (51/19)

St Albans (11/7)

English FA Vase Matches

19:45

Portland United (7/4)

Draw (11/4)

Horndean (11/10)

19:45

Runcorn Linnets (1/1)

Draw (4/1)

Team Northumbria (11/8)

English Football League Trophy Matches

19:30

Bradford (21/17)

lwwldl

Draw (3/1)

Man City U21 (21/10)

wdllld

19:45

Lincoln (19/17)

wdwdwl

Draw (3/1)

Everton U21 (11/5)

wldl

19:45

Notts County (5/4)

wldwld

Draw (13/5)

Mansfield (21/10)

lwlldd

19:45

Wigan (10/11)

wwwwdw

Draw (3/1)

Middlesbrough U21 (10/3)

llll

English Isthmian League Premier Matches

19:45

Enfield Town (13/8)

lldwwl

Draw (77/29)

Leiston (13/9)

wwdwll

19:45

Merstham (24/13)

ddwlww

Draw (45/17)

Dulwich (23/18)

wwwdww

19:45

Met Police (11/12)

ldwwdw

Draw (56/19)

Burgess Hill Town (13/5)

lwlwll

19:45

Tooting & Mitcham (16/5)

Draw (68/23)

Folkestone Invicta (7/9)

English Northern League Premier Matches

19:45

Altrincham (14/19)

dwwdwd

Draw (3/1)

Lancaster (7/2)

dwlwdl

19:45

Buxton (17/11)

llwwlw

Draw (51/19)

Warrington Town (17/11)

wwwlwd

19:45

Farsley Celtic (13/10)

Draw (11/4)

Ashton Utd (20/11)

English Southern League Premier Matches

19:45

Banbury (19/20)

wlllwl

Draw (11/4)

Chesham (5/2)

wldddw

19:45

Basingstoke Town (5/6)

llwwll

Draw (11/4)

Dorchester (14/5)

dlwddw

19:45

Biggleswade Town (5/11)

llwldl

Draw (7/2)

St Ives Town (5/1)

llllll

19:45

Kings Lynn Town (3/5)

wwlwww

Draw (7/2)

Bishop Stortford (19/5)

wwdwwl

19:45

Merthyr Tydfil (5/4)

wllwll

Draw (11/4)

Stratford Town (19/10)

lwllwd

19:45

Redditch (9/5)

llwwld

Draw (13/5)

Kettering (14/11)

wwwwdd

19:45

Royston Town (42/41)

llwwwd

Draw (13/5)

Farnborough (23/10)

lllwwl

19:45

St Neots Town (11/9)

wddldw

Draw (5/2)

Hitchin (19/10)

wwllww

19:45

Tiverton (9/5)

Draw (13/5)

Hereford (13/10)

19:45

Weymouth (4/6)

wwwwww

Draw (3/1)

Frome Town (10/3)

wwldlw

Wednesday 25th October 2017

EFL Cup Matches

19:45

Chelsea (10/21)

wwlldw

Draw (39/10)

Everton (7/1)

wwdldl

20:00TV

Tottenham (10/21)

wwwwwd

Draw (4/1)

West Ham (61/10)

dwlwdl

Scottish Premiership Matches

19:45TV

Aberdeen (11/2)

ddlwww

Draw (31/10)

Celtic (11/17)

wwdwlw

19:45

Dundee (9/4)

wldwll

Draw (5/2)

Motherwell (8/5)

wdwlww

19:45

Rangers (1/3)

wdwlww

Draw (5/1)

Kilmarnock (13/1)

dlddlw

English Football League Trophy Matches

19:45

Yeovil (9/5)

wllwld

Draw (11/4)

Chelsea U21 (11/8)

lldd

Friday 27th October 2017

English Championship Matches

19:45TV

Leeds (11/8)

dwlllw

Draw (27/11)

Sheffield Utd (23/10)

lwwlww

Saturday 28th October 2017

English Premier League Matches

12:30TV

Man Utd (6/5)

wwwdwl

Draw (5/2)

Tottenham (11/4)

wwwwwd

15:00

Arsenal (3/10)

wwwwlw

Draw (11/2)

Swansea (12/1)

dwllwl

15:00

Crystal Palace (17/11)

lwllwl

Draw (29/12)

West Ham (36/17)

dwlwdl

15:00

Liverpool (2/9)

lwdddw

Draw (6/1)

Huddersfield (18/1)

dldllw

15:00

Watford (15/13)

wlwdwl

Draw (5/2)

Stoke (56/19)

lllwll

15:00

West Brom (13/1)

dllddl

Draw (6/1)

Man City (2/7)

wwwwww

17:30TV

Bournemouth (11/2)

wwldlw

Draw (57/17)

Chelsea (11/17)

wwlldw

English Championship Matches

12:30

Sheffield Wednesday (3/4)

dllwll

Draw (13/4)

Barnsley (9/2)

lldwdl

15:00

Burton (23/10)

ldlldl

Draw (23/10)

Ipswich (6/4)

lwlwll

15:00

Cardiff (7/10)

dwwdlw

Draw (16/5)

Millwall (5/1)

wdwllw

15:00

Fulham (7/15)

ldwwdl

Draw (4/1)

Bolton (13/2)

llllwd

15:00

Norwich (5/4)

wwdwwd

Draw (13/5)

Derby (12/5)

ldddww

15:00

Preston (13/10)

wdwddl

Draw (13/5)

Brentford (12/5)

lwddwd

15:00

QPR (3/1)

lddldd

Draw (13/5)

Wolves (21/20)

wwlwww

15:00

Reading (23/10)

ldllwl

Draw (12/5)

Middlesbrough (6/4)

wdlddl

15:00

Sunderland (17/10)

lllddd

Draw (5/2)

Bristol City (37/19)

wdwwdl

17:30TV

Hull (15/13)

ddlwdw

Draw (13/5)

Nottingham Forest (13/5)

lllwlw

English League 1 Matches

14:00

Northampton (2/1)

ldlldw

Draw (29/11)

Blackpool (22/15)

dlwdwl

15:00

Bristol Rovers (14/11)

lwwlll

Draw (11/4)

MK Dons (23/10)

wdlldd

15:00

Bury (9/5)

wlwwll

Draw (53/21)

Doncaster (13/8)

lwwlwl

15:00

Charlton (1/1)

ddwwdw

Draw (11/4)

AFC Wimbledon (15/4)

dwlwwl

15:00

Fleetwood (29/18)

lwwddl

Draw (53/21)

Oxford (15/8)

wdwwdd

15:00

Oldham (29/18)

wwwwdd

Draw (53/21)

Scunthorpe (25/14)

lwlldw

15:00

Peterborough (15/11)

lldldl

Draw (77/29)

Shrewsbury (11/5)

wwddww

15:00

Plymouth (83/41)

ldlddw

Draw (13/5)

Rochdale (13/9)

ddlddw

15:00

Portsmouth (4/3)

lwwwll

Draw (34/13)

Bradford (11/5)

lwwldl

15:00

Rotherham (10/17)

wlwwld

Draw (7/2)

Gillingham (5/1)

lwlwdl

15:00

Walsall (7/5)

lddddw

Draw (13/5)

Southend (21/10)

wwlldw

15:00

Wigan (19/20)

wwwwdw

Draw (29/11)

Blackburn (10/3)

wwlldw

English League Two Matches

15:00

Accrington (1/1)

wllwlw

Draw (11/4)

Barnet (7/2)

lddldd

15:00

Chesterfield (21/10)

lwllwl

Draw (28/11)

Carlisle (17/12)

wllwdd

15:00

Colchester (13/11)

wlwlwd

Draw (5/2)

Crewe (11/4)

llwlwl

15:00

Forest Green (13/10)

lwdlww

Draw (5/2)

Morecambe (3/1)

lllwld

15:00

Grimsby (13/8)

dlwdwd

Draw (52/21)

Cambridge (9/5)

llldww

15:00

Lincoln (8/11)

wdwdwl

Draw (3/1)

Crawley (21/5)

llwdld

15:00

Luton (10/11)

wdwwwd

Draw (13/5)

Coventry (38/11)

wddlld

15:00

Mansfield (13/10)

lwlldd

Draw (5/2)

Exeter (26/11)

wdwdll

15:00

Notts County (6/5)

wldwld

Draw (53/21)

Newport County (54/19)

lwlwld

15:00

Port Vale (31/18)

lwlwww

Draw (5/2)

Swindon (31/18)

lwlwlw

15:00

Wycombe (1/1)

wwwddl

Draw (13/5)

Cheltenham (16/5)

wlwllw

15:00

Yeovil (19/10)

wllwld

Draw (5/2)

Stevenage (13/8)

wdllwl

Scottish Premiership Matches

12:30TV

Hearts (3/1)

dwdlww

Draw (13/5)

Rangers (19/20)

wdwlww

15:00

Aberdeen (4/9)

ddlwww

Draw (15/4)

Ross County (8/1)

dllwlw

15:00

Celtic (1/6)

wwdwlw

Draw (13/2)

Kilmarnock (17/1)

dlddlw

15:00

Dundee (21/20)

wldwll

Draw (12/5)

Hamilton (3/1)

llllll

15:00

Motherwell (13/8)

wdwlww

Draw (5/2)

Hibernian (13/8)

dwwdll

15:00

Partick (7/4)

dldllw

Draw (12/5)

St Johnstone (8/5)

dlwlll

Scottish Championship Matches

15:00

Dumbarton (41/10)

wwlwld

Draw (14/5)

Dundee Utd (3/4)

dwwwll

15:00

Inverness (17/10)

lldwdw

Draw (27/11)

Dunfermline (17/10)

wwlldw

15:00

Livingston (5/18)

wlwwwl

Draw (49/10)

Brechin (14/1)

dlllll

15:00

Queen of the South (1/1)

lldwdw

Draw (13/5)

Falkirk (3/1)

dlwwdd

15:00

St Mirren (5/6)

lwwlwd

Draw (13/5)

Morton (19/5)

wwllwd

Scottish League 1 Matches

15:00

Airdrie (26/19)

lllwdl

Draw (43/18)

Albion Rovers (13/8)

wlwwll

15:00

Ayr (4/6)

ldwwdw

Draw (14/5)

Stranraer (7/2)

wwldlw

15:00

East Fife (26/19)

lwwlwl

Draw (43/18)

Arbroath (13/8)

lwwdlw

15:00

Forfar (21/4)

lllddl

Draw (7/2)

Raith Rovers (4/9)

wwwlww

15:00

Queens Park (8/5)

wllldw

Draw (13/5)

Alloa (6/4)

wdldlw

Scottish League 2 Matches

15:00

Berwick (13/15)

lwlwwl

Draw (11/4)

Cowdenbeath (3/1)

lldlll

15:00

Montrose (8/11)

llwlww

Draw (14/5)

Edinburgh City (3/1)

wwllll

15:00

Peterhead (8/13)

wwllww

Draw (3/1)

Annan Athletic (7/2)

wdlwlw

15:00

Stirling Albion (21/20)

lwwdlw

Draw (13/5)

Stenhousemuir (23/10)

wdwwwl

English Conference National Matches

15:00

Maidstone (8/13)

wwdwld

Draw (13/5)

Chester (9/2)

llwldl

15:00

Solihull Moors (12/5)

ldllll

Draw (5/2)

AFC Fylde (1/1)

ldlwdl

15:00

Torquay (2/1)

dllwld

Draw (23/10)

Hartlepool (5/4)

wldwwd

15:00

Tranmere (4/7)

dlwwdl

Draw (5/2)

Halifax (11/2)

lwlddd

15:00

Woking (10/11)

wwdwwl

Draw (12/5)

Guiseley (11/4)

ddlldw

15:00

Wrexham (11/10)

dwddww

Draw (11/5)

Leyton Orient (12/5)

ldlldl

Sunday 29th October 2017

English Premier League Matches

13:30TV

Brighton (12/5)

Draw (23/10)

Southampton (7/5)

16:00TV

Leicester (7/5)

Draw (12/5)

Everton (12/5)

English Championship Matches

12:00TV

Birmingham (9/4)

Draw (12/5)

Aston Villa (6/4)

Monday 30th October 2017

English Premier League Matches

20:00TV

Burnley (9/5)

Draw (23/10)

Newcastle (24/13)

Saturday 4th November 2017

English Premier League Matches

12:30TV

Stoke (7/5)

Draw (12/5)

Leicester (40/17)

15:00

Huddersfield (15/8)

Draw (23/10)

West Brom (9/5)

15:00

Newcastle (24/19)

Draw (12/5)

Bournemouth (11/4)

15:00

Southampton (4/5)

Draw (11/4)

Burnley (9/2)

15:00

Swansea (11/10)

Draw (12/5)

Brighton (10/3)

17:30TV

West Ham (4/1)

Draw (17/5)

Liverpool (8/11)

Sunday 5th November 2017

English Premier League Matches

13:00TV

Tottenham (3/13)

Draw (8/1)

Crystal Palace (12/1)

14:15TV

Man City (11/17)

Draw (13/4)

Arsenal (53/10)

17:30TV

Chelsea (16/11)

Draw (44/19)

Man Utd (43/19)

17:30

Everton (5/6)

Draw (23/9)

Watford (9/2)

Saturday 18th November 2017

English Premier League Matches

12:30TV

Arsenal (11/10)

Draw (23/10)

Tottenham (23/10)

15:00

Bournemouth (8/11)

Draw (5/2)

Huddersfield (7/2)

15:00

Burnley (5/4)

Draw (21/10)

Swansea (9/4)

15:00

Crystal Palace (7/4)

Draw (11/5)

Everton (16/11)

15:00

Leicester (7/1)

Draw (10/3)

Man City (4/11)

15:00

Liverpool (2/5)

Draw (16/5)

Southampton (7/1)

15:00

West Brom (11/2)

Draw (29/10)

Chelsea (1/2)

17:30TV

Man Utd (1/5)

Draw (9/2)

Newcastle (14/1)

Sunday 19th November 2017

English Premier League Matches

16:00TV

Watford (6/5)

Draw (9/4)

West Ham (11/5)

Monday 20th November 2017

English Premier League Matches

20:00TV

Brighton (16/11)

Draw (11/5)

Stoke (9/5)