Upcoming Ice Hockey Matches

Time1Draw2Betting

Friday 19th January 2018

Austria Erste Bank EHL Matches

17:30

Bolzano (7/5)

Draw (10/3)

HC Orli Znojmo (8/5)

18:15

Graz (19/10)

Draw (7/2)

EC Dornbirner (19/20)

18:15

Klagenfurt (7/5)

Draw (39/11)

Innsbruck (23/17)

18:15

Linz (9/10)

Draw (39/10)

VSV (17/8)

18:15

Medvescak Zagreb (10/3)

Draw (74/17)

Vienna Capitals (8/15)

Czech Extraliga Matches

16:30

BK Mlada Boleslav (37/19)

Draw (31/10)

Pirati Chomutov (11/10)

16:30

HC Olomouc (12/5)

Draw (17/5)

HC Vitkovice Steel (4/5)

16:30

HC Sparta Praha (21/20)

Draw (10/3)

HC Dukla Jihlava (19/10)

17:00

HC Verva Litvinov (10/3)

Draw (4/1)

HC Bili Tygri Liberec (9/13)

17:00

Mountfield HK (39/19)

Draw (16/5)

HC Kometa Brno (1/1)

17:00

PSG Zlin (2/1)

Draw (3/1)

HC Dynamo Pardubice (1/1)

17:15

HC Ocelari Trinec (21/10)

Draw (16/5)

HC Skoda Plzen (1/1)

Finnish Div 1

16:30

IPK (12/5)

Draw (7/2)

Espoo United (4/6)

16:30

Ketterä (11/13)

 

Hermes (11/13)

16:30

Roki (50/13)

Draw (63/13)

Keupa HT (4/9)

16:30

Tuto (13/10)

Draw (38/11)

Jokipojat (8/5)

Finnish SM-Liga Matches

16:30

JyP (7/5)

Draw (16/5)

Pelicans (6/4)

16:30

Kalpa (8/5)

Draw (29/10)

Saipa (7/5)

16:30

Tappara (11/10)

Draw (13/4)

Hpk (12/5)

French Ligue Magnus Matches

19:00

Grenoble (3/14)

Draw (15/2)

Strasbourg (15/2)

19:00

Lyon (10/11)

Draw (15/4)

Nice (24/13)

19:00

Rouen (8/11)

Draw (19/5)

Amiens (13/5)

19:15

Angers (14/5)

Draw (17/4)

Bordeaux (11/17)

19:30

Epinal (11/13)

Draw (18/5)

Chamonix Morzine (19/10)

19:30

Mulhouse (11/2)

Draw (6/1)

GAP (4/13)

German 2 Bundesliga Matches

18:30

Dresdner Eislöwen (11/17)

 

Lausitzer Füchse (15/13)

18:30

EC Bad Nauheim (5/4)

Draw (37/10)

EHC Freiburg (16/11)

18:30

Eispiraten Crimmitschau (5/1)

Draw (6/1)

Bietigheim Steelers (1/3)

18:30

Kassel Huskies (23/17)

 

Löwen Frankfurt (3/5)

18:30

Ravensburg Tower Stars (7/12)

 

EC Bad Tölz (5/4)

18:30

Ravensburg Towerstars (8/15)

 
 

18:30

SC Riessersee (6/5)

Draw (62/17)

ESV Kaufbeuren (17/11)

19:00

EHC Bayreuth Tigers (5/2)

 

Heilbronner EC (1/4)

19:00

EHC Bayreuth (17/4)

Draw (19/4)

Heilbronner Falken (2/5)

German DEL Matches

18:30

Adler Mannheim (13/10)

Draw (18/5)

Krefeld Pinguine (7/4)

18:30

Augsburger Panther (39/19)

Draw (38/11)

Iserlohn Roosters (11/10)

18:30

Dusseldorfer EG (13/5)

 

EHC München (3/10)

18:30

Dusseldorfer EG (9/2)

Draw (63/13)

EHC Red Bull Munchen (10/21)

18:30

Eisbaren Berlin (3/5)

 

Straubing Tigers (7/5)

18:30

Fischtown Pinguins Bremerhaven (5/2)

Draw (15/4)

ERC Ingolstadt (3/4)

18:30

Grizzlys Wolfsburg (23/17)

 

Nürnberg Ice Tigers (8/13)

18:30

Grizzlys Wolfsburg (9/4)

Draw (17/5)

Thomas Sabo Ice Tigers (10/11)

KHL Matches

16:00

HC Vityaz (57/17)

Draw (37/10)

Neftekhimik Niznekamsk (4/6)

16:30

Jokerit (6/4)

Draw (29/10)

HC Sochi (13/8)

16:30

Slovan Bratislava (113/19)

Draw (49/10)

AK Bars Kazan (2/5)

Polish Ekstraliga Matches

17:00

MMKS Podhale (16/11)

Draw (18/5)

Unia Oswiecim (11/10)

17:00

Orlik Opole (19/5)

Draw (9/2)

Jastrzebie (1/2)

17:30

GKS Tychy (1/5)

 

Stoczniowiec 2014 (10/3)

17:30

Polonia Bytom (9/1)

Draw (9/1)

Katowice (2/13)

Russian Hockey League Matches

14:00

CSKA Moscow (19/1)

Draw (11/2)

Salavat Yulaev UFA (1/6)

16:00

Vityaz Podolsk (3/1)

Draw (7/2)

Neftekhimik Nizhnekamsk (4/7)

16:30

HC Slovan Bratislava (7/2)

Draw (0/1)

Ak Bars Kazan (2/11)

16:30

Jokerit Helsinki (13/10)

Draw (14/5)

HC Sochi (13/8)

Russian Minor Hockey League Matches

15:00

Almaz U20 (44/5)

 

Loko U20 (1/25)

16:00

Amurskie Tigry U20 (19/17)

 

Atlanty U20 (3/4)

Russian Vysshaya Liga Matches

14:00

Toros Neftekamsk (1/33)

Draw (11/1)

Sputnik Nizhny Tagil (66/1)

16:00

Bars (29/4)

Draw (5/1)

SKA-Neva (3/11)

16:30

CSK VVS (35/1)

Draw (22/1)

Dynamo St Petersburg (1/25)

Slovakia 1 Liga Matches

16:30

Mhk Dubnica Nad Vahom (67/13)

Draw (25/4)

Dukla Michalovce (2/7)

17:00

HK Trnava (16/1)

Draw (10/1)

HC Presov 07 (1/14)

17:00

Spisska Nova Ves (15/2)

Draw (15/2)

HC Topolcany (4/11)

Slovakian Extraliga Matches

16:00

Dukla Trencin (17/11)

Draw (17/5)

HK SKP Poprad (13/10)

16:00

HC Kosice (6/11)

Draw (54/13)

Liptovsky Mikulas (62/17)

16:30

MSHK Zilina (21/4)

Draw (53/10)

HC 05 Banska Bystrica (10/29)

17:00

HK Nove Zamky (16/11)

Draw (17/5)

HC 07 Detva (23/17)

17:00

HKM Zvolen (21/10)

Draw (15/4)

HK Nitra (9/10)

Swedish Elitserien Matches

18:00

IF Malmö Redhawks (6/5)

 

HV71 (7/10)

Swedish IH Allsvenskan Matches

18:00

AIK (3/4)

 

HC Vita Hästen (11/10)

18:00

IF Björklöven (21/20)

 

Västerviks IK (7/9)

18:00

IK Pantern (5/4)

Draw (31/10)

Tingsryds AIF (28/17)

18:00

Modo Hockey (2/1)

 

Timrå IK (2/5)

18:00

Södertälje SK (7/5)

 

Almtuna IS (3/5)

Swiss NLA Matches

18:45

Ambri Piotta (17/5)

Draw (54/13)

Zug (4/7)

18:45

EHC Biel (9/4)

Draw (39/11)

ZSC Lions (10/11)

18:45

Fribourg (12/5)

Draw (7/2)

HC Davos (11/13)

18:45

Fribourg-Gottéron (8/5)

 

Davos (11/21)

18:45

Kloten (23/10)

Draw (7/2)

SCL Tigers (10/11)

18:45

Lugano (8/5)

Draw (7/2)

Lausanne HC (5/4)

Swiss NLB Matches

18:45

EHC Olten (6/4)

Draw (15/4)

EHC Visp (6/5)

18:45

HC Biasca (29/10)

Draw (17/4)

EVZ Academy (11/18)

19:00

EHC Winterthur (13/2)

Draw (6/1)

SC Langenthal (1/4)

19:00

HC Ajoie (6/4)

Draw (15/4)

Chaux-de-Fonds (15/13)

19:00

Rapperswil-Jona Lakers (4/6)

Draw (54/13)

HC Thurgau (28/11)

UK Elite Matches

19:00

Coventry Blaze (43/10)

Draw (96/19)

Belfast Giants (2/5)

Saturday 20th January 2018

NHL Matches

00:30TV

MON Canadiens (17/11)

 

WAS Capitals (5/8)

00:30

VGS Golden Knights (1/1)

 

FLA Panthers (66/67)

03:00

LA Kings (17/12)

 

ANA Ducks (14/19)

AHL Matches

00:00

Rockford IceHogs (7/4)

Draw (7/2)

Cleveland Monsters (5/4)

00:00

Toronto Marlies (16/11)

Draw (14/5)

Syracuse Crunch (17/11)

00:05

Binghamton Devils (57/17)

Draw (18/5)

Springfield Thunderbirds (8/13)

00:05

Wilkes-Barre/Scranton Penguins (5/6)

 

Providence Bruins (21/20)

00:15

Utica Comets (5/4)

Draw (58/19)

Hartford Wolf Pack (17/10)

00:30

Belleville Senators (17/11)

Draw (31/10)

Laval Rocket (23/17)

01:00

Bakersfield Condors (9/5)

Draw (37/13)

Iowa Wild (5/4)

01:00

Grand Rapids Griffins (6/4)

Draw (58/19)

Milwaukee Admirals (7/5)

01:00

Texas Stars (37/13)

Draw (17/5)

Manitoba Moose (14/19)

01:30

Tucson Roadrunners (6/4)

Draw (58/19)

San Antonio Rampage (7/5)

03:00

Ontario Reign (16/11)

Draw (14/5)

Stockton Heat (17/11)

03:00

San Jose Barracuda (17/11)

Draw (58/19)

San Diego Gulls (23/17)

Alps Hockey League

13:00

EC Kitzbuhel (5/12)

Draw (50/11)

EC KAC II (37/10)

18:30

HC Fassa Falcons (37/10)

Draw (47/10)

EC Bregenzerwald (7/17)

18:30

HC Newmarkt Riwega (2/1)

 

EK Zeller Eisbären (1/3)

18:30

HDD Jesenice (6/11)

 

EHC Lustenau (52/35)

18:30

Olimpija Ljubljana (17/11)

Draw (38/11)

Vipiteno (11/10)

19:00

HC Asiago (37/19)

Draw (7/2)

Rittner Buam (13/15)

19:30

SG Cortina (4/5)

Draw (50/13)

HC Gherdeina (2/1)

Austria Erste Bank EHL Matches

18:15

Bolzano (19/5)

Draw (74/17)

Vienna Capitals (1/2)

18:15

Fehérvár AV19 (3/1)

 

Salzburg (1/4)

Czech 1 Liga Matches

14:00

Ceske Budejovice (13/10)

Draw (16/5)

Slavia Praha (7/5)

15:00

HC Frydek Mistek (22/5)

Draw (9/2)

Rytiri Kladno (3/8)

16:00

HC Vsetin (23/10)

 

Karlovy Vary (5/18)

16:00

LHK Jestrabi Prostejov (10/11)

 

HC Stadion Litomerice (10/11)

16:00

SK Horacka Slavia Trebic (23/17)

Draw (57/17)

HC Slovan Usti nad Labem (13/10)

16:00

SK Kadan (5/1)

 

HC Zubr Prerov (3/19)

16:30

HC Benatky nad Jizerou (7/1)

Draw (6/1)

HC AZ Havirov (2/9)

KHL Matches

11:00

Dynamo Minsk (23/17)

Draw (14/5)

Dynamo Riga (9/5)

11:30

HC Yugra (41/10)

Draw (18/5)

Traktor Chelyabinsk (4/7)

11:30

Ugra (119/40)

 

Traktor (3/10)

12:00

Avangard Omsk (19/10)

Draw (3/1)

Metallurg Magnitogorsk (6/5)

14:00

Admiral Vladivostok (29/5)

Draw (50/11)

Dynamo Moscow (2/5)

14:00

Amur Khabarovsk (29/4)

Draw (23/4)

SKA St Petersburg (2/7)

14:00

Kunlun Red Star (39/11)

 

Lokomotiv Yaroslavl (1/4)

14:00

Severstal Cherepovec (9/4)

Draw (31/10)

Torpedo Novgorod (1/1)

Latvian Hockey League Matches

11:30

HK Kurbads (11/10)

 

HK Mogo (7/10)

Norway Elitiserien Matches

15:00

Sparta Sarpsborg (1/4)

Draw (7/1)

Kongsvinger (15/2)

17:00

Manglerud Star (19/4)

Draw (19/4)

Stavanger (7/17)

Ontario Hockey League Matches

00:00

Barrie Colts (6/5)

Draw (62/17)

Mississauga Steelheads (6/4)

00:00

Hamilton Bulldogs (6/5)

Draw (7/2)

Kingston Frontenacs (17/11)

00:05

Saginaw Spirit (19/20)

Draw (18/5)

Sudbury Wolves (9/5)

00:05

Soo Greyhounds (11/10)

Draw (62/17)

Sarnia Sting (8/5)

00:30

Erie Otters (27/10)

Draw (17/4)

Kitchener Rangers (11/17)

00:30

Niagara IceDogs (13/8)

Draw (18/5)

London Knights (21/20)

00:30

Windsor Spitfires (11/10)

Draw (62/17)

Guelph Storm (8/5)

Russian Minor Hockey League Matches

07:00

Reaktor U20 (1/4)

 

Altai U20 (5/2)

08:00

Tolpar U20 (22/13)

 

Avto U20 (10/21)

10:00

HK Kapitan U20 (23/4)

 

SKA-1946 U20 (1/11)

10:00

Krasnaya Armiya U20 (15/13)

 

MHC Spartak U20 (5/6)

10:00

MHC Dynamo Moscow U20 (6/5)

 

Krylya Sovetov U20 (3/5)

10:00

Russkie Vityazi U20 (15/4)

 

Dynamo St Petersburg U20 (2/13)

10:00

Taifun U20 (11/2)

 

Chaika U20 (1/10)

11:00

Sputnik U20 (11/4)

 

Snezhnye Barsy Astana U20 (2/9)

12:00

HC Irbis U20 (11/10)

 

HC Sarmaty U20 (7/10)

Russian Vysshaya Liga Matches

09:00

Metallurg Nk (23/17)

Draw (41/13)

Ermak Angarsk (7/5)

11:00

Khimik Voskresensk (15/4)

 

HC Kazzinc-Torpedo (1/4)

11:00

Zvezda Chekhov (27/11)

Draw (62/17)

HC Saryarka (5/7)

12:00

KRS Heilongjiang (13/10)

Draw (57/17)

Rubin Tyumen (23/17)

12:00

Tsen Tou (57/17)

 

Zauralie Kurgan (5/18)

Swedish Elitserien Matches

14:15

Djurgårdens IF (6/5)

 

Brynäs IF (7/10)

14:15

Linköping HC (7/4)

 

Växjö Lakers HC (7/15)

14:15

Skellefteå AIK (19/20)

 

Färjestads BK (11/13)

17:00

Luleå Hockey (2/1)

 

Frölunda HC (2/5)

17:00

Mora IK (37/19)

Draw (13/4)

Karlskrona HK (11/10)

17:00

Rögle BK (7/4)

 

Örebro HK (7/15)

Swedish IH Allsvenskan Matches

14:15

IK Oskarshamn (7/5)

Draw (41/13)

IF Troja/Ljungby (16/11)

17:00

Bofors IK Karlskoga (22/5)

Draw (17/4)

Leksands IF (5/11)

Swiss NLA Matches

18:45

Davos (8/5)

Draw (13/4)

EHC Biel (6/5)

18:45

Lausanne HC (38/11)

Draw (62/17)

Bern (4/7)

18:45

SCL Tigers (17/10)

Draw (31/10)

Ambri Piotta (15/13)

18:45

Servette GE (5/4)

 

Fribourg-Gottéron (4/6)

18:45

ZSC Lions (13/15)

Draw (13/4)

Kloten (9/4)

18:45

Zug (19/10)

Draw (33/10)

Lugano (1/1)

UK Elite Matches

19:00

Cardiff Devils (11/10)

Draw (19/5)

Nottingham Panthers (8/5)

19:00

Edinburgh Capitals (5/1)

Draw (11/2)

Braehead Clan (10/29)

19:00

Guildford Flames (33/10)

Draw (9/2)

Sheffield Steelers (1/2)

19:00

Milton Keynes Lightning (62/17)

Draw (5/1)

Manchester Storm (3/7)

19:15

Dundee Stars (5/1)

Draw (11/2)

Fife Flyers (1/3)

WHL Matches

01:00

Moose Jaw Warriors (10/11)

Draw (57/17)

Regina Pats (39/19)

02:00

Edmonton Oil Kings (39/19)

Draw (18/5)

Kootenay Ice (5/6)

02:00

Kamloops Blazers (6/5)

Draw (41/13)

Calgary Hitmen (17/11)

02:00

Prince Albert Raiders (28/17)

Draw (31/10)

Red Deer Rebels (15/13)

03:00

Lethbridge Hurricanes (17/11)

Draw (57/17)

Prince George Cougars (11/10)

03:00

Swift Current Broncos (17/10)

Draw (33/10)

Portland Winterhawks (1/1)

03:05

Brandon Wheat Kings (16/11)

Draw (31/10)

Tri-City Americans (6/5)

03:30

Victoria Royals (16/11)

Draw (31/10)

Vancouver Giants (6/5)

03:35

Kelowna Rockets (7/5)

Draw (58/19)

Seattle Thunderbirds (5/4)

Sunday 21st January 2018

Alps Hockey League

17:00

HDD Jesenice (8/15)

 

VEU Feldkirch (23/15)

KHL Matches

10:30

Avtomobilist Yekaterinburg (24/13)

Draw (31/10)

Sibir Novosibirsk (15/13)

11:00

Lada Togliatti (14/5)

Draw (3/1)

Barys Astana (5/6)

11:30

Slovan Bratislava (19/4)

Draw (17/4)

Salavat Ulaev UFA (5/11)

14:00

CSKA Moscow (8/13)

Draw (7/2)

HC Sochi (15/4)

14:00

HC Vityaz (19/4)

Draw (4/1)

AK Bars Kazan (10/21)

14:00

Jokerit (17/11)

Draw (3/1)

Neftekhimik Niznekamsk (7/5)

Norway Elitiserien Matches

16:00

Frisk Asker (8/13)

 

Vålerenga (13/10)

16:00

Lillehammer (5/7)

Draw (62/17)

Stjernen (14/5)

16:00

Lørenskog (9/1)

Draw (7/1)

Storhamar (1/5)

Russian Vysshaya Liga Matches

08:00

Izhstal Izhevsk (12/7)

 

HC Chelmet (1/2)

10:00

Toros Neftekamsk (5/11)

 

Gornyak (17/9)

12:00

Molot-Prikamye Perm (5/4)

 

Yuzhny Ural Orsk (8/13)

12:00

Neftyanik Almetyevsk (3/11)

 

Sputnik Nizhny Tagil (58/19)

14:00

CSK VVS (25/1)

 

SKA-Neva (1/41)

UK Elite Matches

17:15

Manchester Storm (28/29)

 

Coventry Blaze (5/6)

17:30

Nottingham Panthers (13/18)

 

Milton Keynes Lightning (19/17)